Вчені розробили суперклей для ран

Вчені розробили еластичний, клейовий хірургічний клей, який може загерметизувати критичні рани на шкірі або органах за одну хвилину.

Винахід особливо актуальний для роботи з внутрішніми органами, а також для судинної хірургії, пише Science Alert.

Вчені повідомили, що суперклей під назвою METRO зроблений на основі білка еластину, який зустрічається в людському організмі. Вчені винайшли новий спосіб перетворення цього білка в полімер, змішавши його з метілметакрилатом, сировиною для виробництва органічного скла.

Новий клей просто застосовувати, легко зберігати, він працює в тісному контакті з природними тканинами. Швидкість затвердіння клею легко підвищити, просто посвітивши на рану ультрафіолетом. Більш того, він розпадається, не залишаючи жодних токсичних слідів в організмі.

"Ви можете бачити, що METRO діє як рідина, заповнюючи прогалини у відповідності з формою рани. Потенційні сфери прикладання є дуже широкими - від лікування серйозних внутрішніх ран в аварійних ситуаціях, наприклад, після ДТП або в зонах військових дій, а також поліпшення лікарняних операцій ", - говорить один з дослідників, Ентоні Вайс з Університету Сіднея в Австралії.

Окремо наголошується, що робота клею поки перевірена тільки на тваринах, в тому числі на свинях. Однак випробування на людях вже йдуть і результати, за словами вчених, виглядають "неймовірно перспективними".

"Ми показали, що METRO працює в різних діапазонах і вирішує проблеми там, де не справляються інші доступні герметики. Тепер ми готові приступити до тестувань на людях. Я сподіваюся, що METRO незабаром буде використовуватися в клінічній практиці для порятунку людських життів", - додав Вайс.

В недалекому майбутньому розумні ліки будуть нагадувати пацієнтам про необхідність лікуватися за допомогаю упаковок з електронними дисплеями E-ink.

Джерело: nv.ua

Редакция приглашает читателей стать партнерами издания, устремленного в будущее. Давайте вместе протаптывать тропинку в светлый мир. Актуальную информацию отправляйте на электронный адрес. Вы также можете помочь нашему изданию, перечислив любую сумму на реквизиты сайта.