Історія успіху Джоан Роулінг

Вона вигадала цілий магічний світ. Із матері-одиначки, що жила на соціальні виплати, стала найулюбленішою казкаркою світу зі статками мультимільйонерки. Та до вершини успіху й появи цілої армії поттероманів письменниця піднімалася довго.

Джоан мріяла стати студенткою Оксфорду, але провалила іспити. Вона ще з дитинства чудово вигадувала фантастичні історії, та їй довелось працювати перекладачем і вчителем, щоб хоч якось заробити на життя. Коли ж від розсіяного склерозу померла її мати, Джоан ледь не впала в депресію. 

Рятуватися поїхала в Португалію. Та через нещасливий шлюб не знайшла там заспокоєння. Після року спільного життя чоловік покинув її із тримісячною дитиною. Єдиною відрадою в реальному світі став чарівний світ Гаррі Поттера, над створенням якого працювала не покладаючи рук.

Вона повернулася до Британії із трьома розділами майбутньої епопеї. Живучи на допомогу від держави, письменниця врешті завершила першу книгу. Та її відмовилися публікувати всі 12 видавництв, яким літературний агент Джоан розіслав книгу.

Урешті лондонське видавництво Bloomsbury погодилось опублікувати книгу невеликим тиражем – всього тисячу примірників. Та читач не зміг залишитися байдужим до доброго і справедливого чарівника Гаррі, а книга одразу отримала кілька престижних нагород. Кожна наступна історія била рекорди із продажів у Великій Британії і США. 

Жінка почала займатися благодійністю. Сьогодні Джоан пише і для дітей, і для дорослих. Та неодмінно дотримується своєї життєвої позиції – займатися тим, у що віриш понад усе.

rouling_istoriya2

Екранізація першого роману

Магія, чарівники, казковий антураж - все це буквально просилося на великий екран. Не дивно, що екранізації не змусили себе чекати. У 1998 році права на зйомку викуповує Warner Bros. Pictures за скромні 1,5 мільйона доларів. Правда, обговорювалися відрахування з продажів і щільне участь Роулінг у підготовці проекту. Спочатку на роль режисера розглядався Стівен Спілберг. Однак, у роздумах, режисер сам відмовився. Спілберг хотів робити мультик, а у Роулінг і Warner Bros. було інше бачення. До того ж Спілберга відлякувало відсутність творчої мотивації. Проект в будь-якому випадку мав шалений комерційний успіх, незалежно від зусиль режисера.

Був ще варіант з Террі Гиллиамом. Режисер він хороший, і Роулінг була за нього, але його погляд не так вже часто збігається з баченням масового глядача, а проект повинен був бути саме масовим. В кінцевому підсумку було вирішено зупинитися на міцному професіонала Кріса Коламбусі. Він і з дітьми на знімальному майданчику вміє працювати, і сімейні фільми йому не в новинку ще з часів «Один вдома».

Коламбус на роль Гаррі Поттера готував Лайама Ейкена, але Роулінг наполягла, що у фільмі повинні зніматися тільки британські актори. Так, з тисяч претендентів на ролі головних героїв були обрані Деніел Редкліфф, Емма Уотсон і Руперт Грінт. Прем’єра відбулася в листопаді 2001 року.

Спілберг був прав, екранізація була приречена на успіх. При досить солідному бюджет 125 мільйонів доларів у прокаті фільм окупився багаторазово, не добравши буквально копійок до престижної позначки у мільярд доларів. Це було більше, ніж у іншої масштабної фентезійної екранізації — вийшла буквально через місяць після прем’єри «Гаррі» перша частина «Володаря кілець» не дотягнула й до 900 мільйонів. У серцях шанувальників Роулінг обійшла самого метра і творця жанру фентезі Джона Толкієна.

Серія романів

Продовження першого роману, «Гаррі Поттер і Таємна кімната», було опубліковано в липні 1998 року. За нього Роулінг знову отримала премію Smarties. У грудні 1999 року вийшов третій роман, «Гаррі Поттер і в’язень Азкабану», який теж виграв у премії Smarties, після чого Роулінг стала першою людиною, який отримав цю нагороду три рази поспіль. Пізніше вона відкликала з конкурсу четвертий роман про Гаррі Поттера, щоб дати шанс іншим книгам. У січні 2000 року «В’язень Азкабану» виграв премію Whitbread Awards як «дитяча книга року», хоча і програв у номінації «книга року» перекладу «Беовульфа» Шеймуса Хіні.

Коли Джоан одного разу запитали, в який момент свого життя вона зрозуміла, що шалено популярна, вона відповіла наступне: «Друге турне по Америці було незабутнім. Тому що до того часу книги стали дуже популярні, і я не стикалася до цього з тим, наскільки вони стали популярні - фізично я з цим не стикалася. Я пам’ятаю, як їхала на машині до місця першого заходу. Люди стояли в черзі, що розтягнулася на багато кварталів і я сказала Кріс Моран, яка працювала на видавництво Scholastic і стала моїм другом: «Кріс, що зараз проходить якась розпродаж?» А вона подивилася на мене і сказала: «Ти що з глузду з’їхала? Це все для тебе». Я ніколи не забуду цей момент. Це було вперше, коли я зрозуміла, що сталося. Це було дивно, а також моторошно. Страшно, тому що я не очікувала такого. Під час минулого турне, хоча кілька сотень людей іноді і приходили, не було такого ажіотажу.»

Коли письменниця вступила в клуб мільйонерів, заголовки типу «Убога мати-одиначка отримує шестизначні суми!» прикрасили практично всі газети. Непомітна і нікому раніше не відома жінка перетворилася в предмет особливого інтересу журналістів, які без кінця копалися в подробиці її особистого життя. В пам’ять про ці дні вона створила образ нечистоплотної журналістки в наступній книзі про Гаррі Поттера.

Четверта книга «Гаррі Поттер і Кубок вогню», була випущена одночасно у Великобританії та США 8 липня 2000 року і побила рекорди продажів в обох країнах. 372 775 примірників книги було продано у Великобританії в перший же день - майже стільки ж примірників попереднього роману було продано протягом першого року. У США було продано три мільйони примірників книги в перші 48 годин, що побило всі рекорди продажів. Роулінг зізналася, що у неї був момент кризи під час написання роману: «На півдорозі написання четвертої книги я виявила в сюжеті серйозну помилку… З цією книгою пов’язані деякі з моїх самих чорних моментів… Одну главу я переписала 13 разів, хоча ніхто, хто прочитав її, не зможе помітити або зрозуміти, яку саме біль вона мені доставила». Роулінг отримала премію British Book Awards як автор року.

Реймонд Дуглас Бредбері - американський письменник, відомий по антиутопії «451 градус за Фаренгейтом», циклу оповідань «Марсіанські хроніки» і частково автобіографічним романом «Кульбабове вино».

Джерело: 24tv.ua

Редакция приглашает читателей стать партнерами издания, устремленного в будущее. Давайте вместе протаптывать тропинку в светлый мир. Актуальную информацию отправляйте на электронный адрес. Вы также можете помочь нашему изданию, перечислив любую сумму на реквизиты сайта.