Цікаві факти з життя Івана Пулюя

Цікаві факти з життя видатного українського та австро-угорського фізика, електротехніка, винахідника, організатора науки, публіциста, перекладача Біблії українською мовою та громадського діяча.

Народився Іван Павлович Пулюй 2 лютого 1845 року в маленькому містечку Гримайлів в релігійній родині греко-католиків.

Він винайшов рентгенівські промені. У 1881 році ним було сконструйовано лампу, яка стала праобразом рентгенівського апарату.  Його винахід отримав срібну медаль на Міжнародній електротехнічній виставці, що проходила в Парижі.

Займався дослідженням електричних розрядів у газах, вивчав молекулярну фізику та електротехніку змінних струмів Іван Пулюй є автором понад 50 наукових праць, які були видані різними мовами – українською, німецькою, англійською

Його ім’я було відомо всій Європі. Іван Павлович був провідним фізиком-електротехніком. Мав звання професора Вищої технічної школи в Празі. Деякий час займав посаду ректора першого в Європі електротехнічного факультету. Був доктором Страсбурзького університету, радником Двору Його Імператорської Величності Франца-Йосифа та займав посаду державного радника з електротехніки Чехії і Моравії У 1884 році одружився на своїй студентці Катерині Стозітській. У шлюбі народилась шестеро дітей – три доньки: Наталка, Ольга, Марія та три сини: Олександр, Юрій та Павло. Оскільки родина жила за кордоном, то кожного літа Іван Павлович наймав вчителів української мови для своїх дітей, щоб ті вчили його рідну мову

Вільно володів 15 мовами

Товаришував з Ніколою Теслою

Разом з Пантелеймоном Кулішем переклав та видав Біблію українською мовою. У 1869 році видає «Молитослов»

Був членом Наукового Товариства імені Тараса Шевченка

Помер 31 січня 1918 року у Празі, Чехія.

Джерело: dovidka.biz.ua

1 год назад

Администратор по умолчанию

1 год назад
Привет Мир!

Редакция приглашает читателей стать партнерами издания, устремленного в будущее. Давайте вместе протаптывать тропинку в светлый мир. Актуальную информацию отправляйте на электронный адрес. Вы также можете помочь нашему изданию, перечислив любую сумму на реквизиты сайта.

Комментировать