Студент із Закарпаття готується запустити перше у світі виробництво паперу з опалого листя

В Україні незабаром може розпочатися виробництво паперу з опалого листя за технологією, яку запропонував український школяр, а нині студент КНУ ім. Т. Шевченка Валентин Фречка.

frechka1_2

Технологія виготовлення паперу з опалого листя RE-leaf успішно пройшла випробовування на спеціалізованому обладнанні та готова до роботи в «масштабних умовах», повідомили в прес-службі МОН.

«Ми підтвердили ефективність використання листя як замінника деревини. Ми виготовили папір на спеціалізованому обладнанні, яке показало, що папір і справді якісний», — зазначив Валентин.

За його словами, наразі необхідно удосконалити певні деталі, але скоро можна буде говорити про першу у світі лінію перероблювання опалого листя на паперову продукцію.

Раніше Валентин Фречка зі своїм проєктом здобув «золото» на Міжнародній олімпіаді з екології в Кенії, Олімпіаді геніїв у США, а також став фіналістом фестивалю інновацій МОН.

Валентин Фречка. Історія винаходу

Після здобуття "золота" на "олімпіаді геніїв" у США Валентина в аеропорту зустрічали як національного героя. І недарма, адже пишатись є чим – юний винахідник із Закарпаття придумав технологію виробництва паперу з опалого листя.

Хлопець змалку проявляв потяг до науки, особливо природничих дисциплін. Каже, його завжди цікавило, як влаштований цей світ. Захоплення сина підтримували й батьки: у старших класах школи купили йому телескоп та мікроскоп.

Перша слава

Першу гучну славу молодому досліднику приніс винахід, до якого він дійшов під кінець навчання у школі.

З подрібненого на звичайному блендері листя шляхом певних хімічних маніпуляцій Валентин навчився виділяти целюлозу, з якої потім отримав звичний нашому оку аркуш паперу.

Матеріал цілком придатний для виготовлення одноразових склянок, пакетів, подарункових обгорток і ще багато чого іншого. Та головне, що технологія вирішує одразу дві проблеми – надлишку опалого листя у містах і вирубки лісів.

Винагорода за винахід – не тільки "золото"

Закарпатський винахідник разом із ще п'ятьма школярами отримав нагоду представляти українську команду Малої академії наук на Міжнародній олімпіаді геніїв у США. Його ідею виробництва екопаперу з листя оцінили належним чином – крім золотої медалі, Валентин здобув спеціальну відзнаку, яка передбачала стипендію на навчання у США.

Технологією Валентина Фречки зацікавилися виробники з різних країн. У планах винахідника – передусім налагодити виробництво паперу, яке вбереже довкілля; а то й відкрити свою власну фабрику. А ще Валентин мріє створити благодійний фонд і щиро вірить у зміни в Україні.

Джерело: uzhgorod.net.ua

Редакция приглашает читателей стать партнерами издания, устремленного в будущее. Давайте вместе протаптывать тропинку в светлый мир. Актуальную информацию отправляйте на электронный адрес. Вы также можете помочь нашему изданию, перечислив любую сумму на реквизиты сайта.