В Україні з'явилася перша в історії жінка-водолазка

Оксана Чехместренко здійснила свою мрію та стала першою в Україні жінкою-водолазкою. Вона вміє пірнати навіть за мінусової температури, а на собі носить до 40 кілограмів спорядження.

Жінка жартує, що найважче в її професії – це одягнути гідрокостюм. Витягати когось із води ще не доводилось, але за плечима вже з десяток занурень. "Мене не цікавить, як я виглядаю. Мене цікавить робота, цікавить бути корисною", - пояснила вона. Керівник і учитель Володимир Сковородка завжди разом, для того, аби допомогти порадою або підстрахувати дією. "У команді повинна бути дівчина завжди. Вона спонукає на розвиток", - переконаний наставник. 

vodalaz2

Донині дівчатам забороняли працювати водолазами, бо ця професія вважалася надто тяжкою. Після внесення  правок у законодавство, Оксана стала першою українкою, якій дозволили стати водолазом-рятувальником. Проте  важке спорядження для неї носять чоловіки, як і допомагають із одягом: підперізують мотузкою, на талію чіпляють 16 кілограмів ваги, плюс іще стільки ж важать кисневі балони.

Сама жінка твердить, що навантаження на водолаза скажені – більші тільки на космонавтів і пілотам-винищувачам. Крім того, є велика кількість небезпек, котрі мінімум відображаються на результаті роботи, а як максимум узагалі стають приводом завершити кар’єру. Окрім роботи, Оксана ще піклується про трьох діток, яких змалечку привчає до спорту – боротьби та бігу. Чоловік незвичний вибір професії дружиною підтримав.

Споконвіку жінка вважалася берегинею домашнього вогнища, тому наука та інша діяльність була прерогативою чоловіків. Однак в історії були знамениті жінки, які створили по-справжньому фундаментальні речі.

Джерело: tsn.ua

Редакция приглашает читателей стать партнерами издания, устремленного в будущее. Давайте вместе протаптывать тропинку в светлый мир. Актуальную информацию отправляйте на электронный адрес. Вы также можете помочь нашему изданию, перечислив любую сумму на реквизиты сайта.