Найбільші павуки

Найбільші павуки - птахоїди. Вперше їх виявили та описали в 1804 році. В Венесуелі в 1965 році був знайдений найбільший павук-птахоїд. Розмах його волохатих лап досягав 28 сантиметрів. Спочатку вчені вважали птахоїдів дуже отруйними, але пізніше встановили, що їхній укус не небезпечніше оси.

ptiseed

Назву «птахоїд» павуки цього сімейства зовсім не виправдовують. Через свої великі та страхітливі розміри, а також основне місце проживання - на деревах, люди думають, що цей павук харчується птахами. Але кормом найбільшим павукам є жаби, дрібні гризуни, неоперені пташенята, ящірки, а також невеликі змії.

Найбільший відомий павук - це птахоїд-голіаф, з розмахом лап 28 сантиметрів, саме він потрапив до книги рекордів Гіннеса. Але, як, виявилося, виявили і досліджували ще більший екземпляр.

Ці волохаті восьминогі в більшості своїй нешкідливі, але в людей викликають огиду та антипатію. Отрута павука для людини, за рідкісним винятком, не є небезпечною, зате користь очевидна. Павуки - дивні створіння, багато хто помилково відносять їх до комах, але павуки - безхребетні тварини типу членистоногих.

Тропіки - рай для самих великих павуків. Тут їх можна зустріти всюди. Птахоїди живуть у глибоких норах, дуплах дерев, розколинах скель, де вхід вистелений павутиною. Птахоїд павутину не плете, корм ловить сам. Павуки їдять тільки рідку їжу. Вони висмоктують жертву, залишаючи від неї суху оболонку. 

Але найбільший в світі павук виявлений в Паризькому музеї. Зробив відкриття німецький біолог, розглядаючи експонати. Павук-птахоїд був у банці з формаліном. Довжина його лапки - 30 сантиметрів, що перевищує на 2 сантиметри довжину лапки найбільшого павука. З'ясували, що павук був спійманий в 1939 році в Лаосі і багато років зберігався в музеї.

Однак грозою для птахів є не птахоїд, а його сусід - великий павук нефіла. Він вважається близьким родичем павука-хрестовика. Нефіла є найбільшим павуком, що плете павутину. Розмах його лап - до 12 сантиметрів. Він відомий також як «банановий павук» або «гігантський деревний павук». Нефіла плете павутину серед гілок. До речі, павуки - геніальні архітектори. Вони майстерно плетуть пастку. «Пряжу» виробляють особливі залози на черевці павука. Властивості нитки не перестають дивувати вчених. Павутина - еластична і міцна, і може витримати більшу вагу, ніж звичайні нитки такої ж товщини. Потрапляючи в пастку павука-нефили з клейкими мисливськими нитками, вибратися неможливо.

pauk

Інші найбільші павуки - павуки-хрестовики, хоч за розмірами вони поступаються птахоїдам. 

Павуки-хрестовики мешкають в Європі. Розмір самки перевершує розмір самця і становить 2,5 сантиметра. Перебуваючи в центрі павутини, хрестовик очікує здобич. Харчується комарами і мухами. Якщо попадеться в павутину щось отруйне, павук-хрестовик відриває павутиння і звільняє жертву.

pauk2

Джерело: epochtimes.com.ua

Редакция приглашает читателей стать партнерами издания, устремленного в будущее. Давайте вместе протаптывать тропинку в светлый мир. Актуальную информацию отправляйте на электронный адрес. Вы также можете помочь нашему изданию, перечислив любую сумму на реквизиты сайта.