Поєднайте біг і прибирання сміття: як шведський плогінг стає найпопулярнішим видом фітнесу

Фізична активність, у якій поєднуються біг та збір сміття, плогінг - це новітня тенденція скандинавського способу життя, яка вже поширюється на інші країни. Все, що потрібно для плогінгу - зручне взуття і пакет для сміття. Чи може цей новий вид фітнесу зі Швеції допомогти зберегти планету?

Плогінг (рlogging - назва, що поєднує два слова, англійське та шведське: jogging - «біг підтюпцем», і plocka upp - «підбирати»), з'явився у Швеції у 2016 році. За два роки він поширився на інші країни, жителі яких переживають із приводу забруднення міст пластиком. Уже зараз у соціальних мережах починають з'являтися десятки груп із плогінгу та пов'язаних із ним заходів.

Основа плогінгу як тренування - це біг, до якого додаються й інші рухи тіла: вигин, присідання, випад і стретчинг, під час яких підбирається сміття. Щоб збирати сміття, плогінгери беруть із собою поліетиленові пакети.

Але найголовніше: це нове захоплення фітнесом допомагає врятувати планету. Плогінг підвищує навантаження, а навколишнє середовище отримує користь від зусиль того, хто займається.

plogging3

Плогінг настільки стрімко поширюється, що з'явився навіть фітнес-додаток Lifesum, який дозволяє користувачам реєструвати та відслідковувати свою роботу зі збору сміття як тренування.

Згідно Lifesum, за 30 хвилин плогінгу людина спалює 288 калорій, що еквівалентно бігу підтюпцем.

Сертифікований персональний тренер Чарльз Ф. Портер каже: «У цій вправі є дві чудові речі. Ви отримуєте додаткову перевагу у тому, щоб прибрати кілька зайвих кілограмів, ви нахиляєтеся і присідаєте, чого не вистачає в повсякденному житті. Ваше тіло повністю задіяне. Плюс до цього ви допомагаєте планеті, і це може спонукати інших до участі, особливо якщо висвітлюється у соціальних мережах і стає все більш популярним».

На Instagram є багато фотографій із позначкою #plogging, і можна постійно відслідковувати розвиток цього напрямку фітнесу.

Там, де вони йшли, проростали дерева… Вони - власники палиць FytoStick, у які вбудовано механізм для занурення насіння у ґрунт.

Джерело: epochtimes.com.ua

Редакция приглашает читателей стать партнерами издания, устремленного в будущее. Давайте вместе протаптывать тропинку в светлый мир. Актуальную информацию отправляйте на электронный адрес. Вы также можете помочь нашему изданию, перечислив любую сумму на реквизиты сайта.