Як дерева зцілюють людей: унікальна японська практика

Популярна японська практика Shinrin-yoku (або «Лісова терапія») доводить, що природа здатна зцілювати людину. Як це відбувається та які хвороби можуть вилікувати дерева?

Шінрін-Йоку (Shinrin-yoku) - термін, який дослівно перекладається як «сприйняття лісової атмосфери» або «купання в лісі», що у нас найчастіше називають лісотерапією. Цей вид лікування виник у 1980-х роках і став важливою частиною профілактичних процедур в японській медицині, повідомляє BrightVibes.

Практикуючі шінрін-йоку описують її як «заспокійливі прогулянки, які благотворно впливають на стан організму завдяки поринанню в атмосферу лісу або іншого природного середовища». В Японії лісова терапія сприймається дуже серйозно, а також стає популярною і в інших країнах. Причина проста: прогулянка серед красот природи здійснює на людину заспокійливий, змолоджуючий та відновлювальний вплив.

Вчені (раніше в Японії та Південній Кореї, а нещодавно і у США та інших країнах) провели дослідження у цій сфері та знайшли підтвердження того, що лісотерапія корисна для здоров'я.

les_2

Лісотерапія та прогулянки на природі:

  • посилюють функціонування імунної системи, збільшують кількість NK-клітин;

  • знижують тиск крові;

  • зменшують стрес;

  • покращують настрій;

  • допомагають краще концентруватися, у тому числі й дітям із СДУГ;

  • прискорюють відновлення після операції або хвороби;

  • підсилюють життєву енергію;

  • покращують сон.

Практику шінрін-йоку викладають в Асоціації природних і лісових терапевтичних екскурсій і програм (США). У ній поєднуються неквапливі прогулянки доріжками під пологом лісу та прості вправи, які допомагають відновити зв'язок із природою та повністю поринути у свої відчуття. Також використовуються методи медитації усвідомленості та обмін враженнями поміж учасниками прогулянки.

Випробувати цілющі властивості лісотерапії можна і наодинці, і для цього не обов'язково вирушати до лісу. Доведено, що навіть небагато часу, який ви провели біля одного дерева, чинить позитивний вплив на здоров'я.

Там, де вони йшли, проростали дерева… Вони - власники палиць FytoStick, у які вбудовано механізм для занурення насіння у ґрунт. Таким чином можна прогулюючись посадити дерево. Але чи дійсно це ефективно працює?

Джерело: epochtimes.com.ua

Редакция приглашает читателей стать партнерами издания, устремленного в будущее. Давайте вместе протаптывать тропинку в светлый мир. Актуальную информацию отправляйте на электронный адрес. Вы также можете помочь нашему изданию, перечислив любую сумму на реквизиты сайта.