У США створили пристрій, що виробляє електрику з вологого повітря

Американські інженери розробили пристрій під назвою Air-gen – це генератор електрики з повітря, що складається з плівки з білковими проводами. Пристрій може працювати місяцями, в тому числі в темряві і в закритих приміщеннях. В майбутньому така технологія зможе заряджати всі домашні електроприлади, не включені в мережу – електрику вироблятиме спеціальна фарба, якою будуть покриті стіни, передає Хайтек.

elektruka

Нова технологія, розроблена фахівцями Массачусетського університету в Амхерсті, використовує природний білок, вирощений за допомогою протеобактерій Geobacter, для отримання електрики з вологи в повітрі. Це відновлюваний, чистий і дешевий метод, який показує кращі результати при відносній вологості 45%, але може працювати навіть в таких посушливих місцях, як пустеля Сахара. Його переваги перед сонячною або вітровою енергією в тому, що він не залежить від погодних умов і працює навіть в приміщенні.

Для роботи Air-gen потрібна тільки тонка плівка з білкових нанодротів товщиною менше 10 мікрон. Основа плівки складається з електрода, а електрод меншого розміру частково покриває плівку зверху. Вона вбирає водяний пил з атмосфери

Поєднання електропровідності і хімії протеїнових проводів, а також пори між проводами створюють умови, що генерують електричну напругу протягом мінімум двох місяців. За словами винахідників, такий генератор може живити невеликі електроприлади. У планах учених – створення невеликого «пластиру» з нанодротів, який буде забезпечувати енергією медичні пристрої, фітнес-трекери і старт-годинники. Цим гаджетам у такому випадку не знадобляться акумулятори.

Інженери прагнуть створити масштабну систему живлення. Наприклад, фарби, яку можна було б нанести на стіну квартири, щоб заряджати всі домашні електроприлади.

Співзасновник і колишній глава корпорації Microsoft Білл Гейтс показав світові прототип майбутнього туалету. Унікальність футуристичного унітазу в тому, що він працює без води, а всі відходи в ньому переробляють хімічні речовини.

Джерело: ecotown.com.ua

Редакция приглашает читателей стать партнерами издания, устремленного в будущее. Давайте вместе протаптывать тропинку в светлый мир. Актуальную информацию отправляйте на электронный адрес. Вы также можете помочь нашему изданию, перечислив любую сумму на реквизиты сайта.