Нова технологія, розроблена фахівцями Массачусетського університету в Амхерсті, використовує природний білок, вирощений за допомогою протеобактерій Geobacter, для отримання електрики з вологи в повітрі. Це відновлюваний, чистий і дешевий метод, який показує кращі результати при відносній вологості 45%, але може працювати навіть в таких посушливих місцях, як пустеля Сахара. Його переваги перед сонячною або вітровою енергією в тому, що він не залежить від погодних умов і працює навіть в приміщенні.
Для роботи Air-gen потрібна тільки тонка плівка з білкових нанодротів товщиною менше 10 мікрон. Основа плівки складається з електрода, а електрод меншого розміру частково покриває плівку зверху. Вона вбирає водяний пил з атмосфери
Поєднання електропровідності і хімії протеїнових проводів, а також пори між проводами створюють умови, що генерують електричну напругу протягом мінімум двох місяців. За словами винахідників, такий генератор може живити невеликі електроприлади. У планах учених – створення невеликого «пластиру» з нанодротів, який буде забезпечувати енергією медичні пристрої, фітнес-трекери і старт-годинники. Цим гаджетам у такому випадку не знадобляться акумулятори.
Інженери прагнуть створити масштабну систему живлення. Наприклад, фарби, яку можна було б нанести на стіну квартири, щоб заряджати всі домашні електроприлади.
Джерело: ecotown.com.ua