Італійки запропонували переробляти апельсинові шкірки у нитки

Дві подруги Адріана Сантоночіто та Енріке Арена з Сицилії запропонували переробляти апельсинові шкірки у нитки.

Проект покликаний вирішити проблему відходів від виробництва апельсинового соку назвали Orange fiber (тканина із помаранчів), передає ICTV Факти

«Спочатку це була ідея у дисертації з моди, яку я презентувала під час навчання у Мілані, - розповідає розробниця апельсинової тканини Адріана Сантоночіто.- Пізніше еко-ідею підтримала моя подруга Енріке Арена, з якою ми заснували фірму Orange fiber і розкрутили проект не лише в Італії».

nitki2

Адріана Сантоночіто запатентувала технологію з виділенню целюлози з апельсинових кірок.

Через п'ять років дівчат нагородили призом Global Change Award, а потім італійок помітив дизайнерський дім Сальваторе Феррагамо. «Нитки з апельсинової шкірки зявилися після багатьох місяців копітких досліджень у лабораторіях - після обробки спеціальними хімічними реагентами з целюлози отримують волокно, яке добре піддається фарбуванню і чудово поєднується з бавовною або поліестером, - розповідають італійки. – Потім була омріяна колекція від Феррагамо, а після цього прийшли щедрі інвестори, які вклали сотні тисяч доларів».

nitki3

Нитки не мають цитрусового запаху, а тканина виходить гладкою і м'якою на дотик, з матовим блиском, схожою як шовк. На виробництво метра тканини йде до п'яти кілограмів вже підсушених апельсинових відходів, з яких отримують целюлозу, яку перетворюють на пряжу.

Приміром, жіночий шарф виготовлений на 70% з апельсинових відходів.

В Італії тканина із помаранчів стала екологічним трендом. Апельсиновий одяг зацікавив Меланію Трамп, Бріжит Макрон та Крістін Лагард, які з’їхалися на саміт G7, що проходив у Сицилії.

Потім італійки долучилися до створення колекції Conscious Exclusive H&M. Апельсинову пряжу поєднали з матеріалом з деревини і додали металеве оздоблення – і вийшов корсет вартістю 130 євро, який розкупили через Інтернет за годину.

nitki4

Італійки прагнуть, щоб концепт поширився Європою та Америкою, де люблять апельсиновий фреш і водночас дбають про навколишнє середовище.

nitki5

Щороку в Італії накопичується 700 тис. тонн відходів від апельсинів. Актуальне це питання і зокрема для Сицилії, де на виробництво апельсинового соку щороку йде багато тисяч тонн фруктів. Після того, як сік вичавлений залишаються сотні тисяч тонн відходів, які раніше викидалися.

Щоб зменшити кількість відходів на борту літаків національна авіакомпанія Нової Зеландії Air New Zealand тестує «бісквітні» чашки для кави.

Джерело: ecotown.com.ua

Редакция приглашает читателей стать партнерами издания, устремленного в будущее. Давайте вместе протаптывать тропинку в светлый мир. Актуальную информацию отправляйте на электронный адрес. Вы также можете помочь нашему изданию, перечислив любую сумму на реквизиты сайта.