Чим нас здивує 2116 рік?

Продовжуємо фантазувати! Якою буде мапа світу? Як функціонуватимуть університети? Чим ще нас здивує 2116 рік? Прогноз Гліба Буряка, викладача Інституту міжнародних відносин КНУ імені Тараса Шевченка й Вісконського Міжнародного Університету (США) в Україні.

За його словами, протягом 100 років світ розділиться на дві частини: «чисту» і «брудну»; людський мозок буде поступово деградувати, а у вишах зникне більшість спеціальностей.

studway_1

Нова геополітична мапа світу

У майбутньому суспільство поділиться на два світи – дві окремі зони. В першій зоні житиме багата й освічена частина людства. Це буде «чистий» світ із повною автоматизацією. Інша частина (70-80%) перебуватиме в середовищі, схожому на феодальне Середньовіччя – щось на зразок сюжетів фільмів «Божевільний Макс» із Мелом Гібсоном у головній ролі та «Метрополіс» режисера Фріца Ланга – це буде «брудний» світ.

У «чистому» світі пануватиме абсолютна демократія та вільний доступ до всіх благ. А у «брудному» не буде жодних законів – все визначатиме сила.

Перший розміститься в кліматично й екологічно чистих зонах довкола науково-дослідницьких інститутів на гірських або пляжних курортах. Такі зони буде легко захищати від стороннього доступу. Острови в океанах і гірські масиви відведуть під чисті території, а низини континентів залишаться для «брудних» людей.

Спеціальності в університетах майбутнього

Головні спеціальності будуть дуже загальними, адже робототехніка й штучний інтелект зможуть повністю забезпечити всі потреби.

Основними напрямками стануть лінгвістика й історія. Лінгвістика – транскодування змісту в символи. Тобто людські мови, математика і програмування, а також фінанси й бухгалтерський облік − усе це потрапляє під поняття лінгвістики.

Другим напрямком буде історія − концентрація знань про політику, бізнес, природознавчі науки, астрономію тощо. Люди досліджуватимуть світ і динаміку його змін, аби зрозуміти, як опинилися там, де є зараз.

Люди майбутнього інколи цікавитимуться, яким був освітній процес у минулому. Буде створено спеціальні музеї, де відвідувачі зможуть посидіти на лекції та відчути себе студентами минулого століття.

studway_3

Молодіжні субкультури в 2116 році

У майбутньому виникнуть нові субкультури: штучної смерті, штучного кохання, штучних війн і ненависті. Люди об’єднуватимуться за емоціями, які їх найбільше збуджують.

Більш того, люди навчаться ці емоції програмувати, позаяк дослідження мозку будуть настільки глибокими, а інструменти взаємодії з мозком людини настільки точними, що це стане можливим.

Тобто електромагнітне випромінювання, звукові сигнали або візуальні образи зможуть викликати певний аспект емоцій – відчуття закоханості чи страху, ейфорію, ненависть, екстаз.

Людина має індивідуальну архітектуру мозку. Тож зможе досягнути потрібного результату, якщо точно налаштує стимулятори (електромагнітні імпульси потрібної частоти) на визначені частини сірої речовини. Таке стимулювання почне змінювати людський мозок, а люди стануть залежними від нього. Чим далі – тим простіше буде робити це, – з часом вистачить звукових сигналів або візуальних картинок, щоб досягти швидкого ефекту.

Таким чином, однакові асоціації зможуть стимулювати цілі стадіони людей однієї субкультури. Подібні масові заходи будуть виглядати як релігійний екстаз, коли в натовп транслюються звуки й символи, котрі не мають ніякого сенсу для представників інших субкультур.

Кожна субкультура матиме особливий вектор архітектури, а з часом адепти ставатимуть дедалі подібнішими один до одного. Очевидно, уніфікація буде відбуватися навколо гормонів і нейротрансмітерів. Отже, любителі адреналіну належатимуть до однієї групи, а любителі дофаміну – до іншої. Але, розділившись на дві великі групи, люди ділитимуться на більш дрібні субкультури.

 studway_2

Результат – деградація та стандартизація

Пряме стимулювання викликає швидку реакцію, але це переобтяжує нервову систему людини, отже у адептів таких розваг відбуватиметься емоційна деградація й руйнування емпатії, тобто співпереживання по відношенню до людей іншої субкультури.

Посилення різниці в архітектурі мозку призведе до поглиблення кастовості, оскільки належні до субкультур й умовно деформовані люди здатні порозумітися лише з собі подібними, – структура суспільства буде розгалуженою у відповідності до типів людей.

Всі люди, через розвиток прямого стимулювання мозку, будуть певною мірою деформовані. Очевидно, що виділиться верховна каста «світлих розумом», але, насправді, це буде досить відносно. Технології досягнуть таких масштабів, що всі суспільні рішення будуть автоматизовані системою штучного інтелекту й верховні касти лишень затверджуватимуть запропоновані рішення. Очевидно, що рішення штучного інтелекту можна оскаржити, але моделювання вкаже на недоліки альтернативи, тому, по суті, розвиток людства буде прораховано алгоритмами. Що не погано, інакше би люди себе швидко знищили.

Всесильні технології та гіпноз

Чого ще чекати від майбутнього? Всемогутньої медицини та всебічної оцінки. Зараз знання дуже стереотипні та звичаєві (є сукупністю певних звичаїв та вірувань). Ми наполегливо вважаємо знаннями лише те, що можемо пояснити.

Тотальне оцифровування інформації (переведення її в цифрову форму) дозволить виявляти закономірності, які ми пояснити не можемо, та вони об’єктивно працюють. Таким чином з’являться знання, що знаходяться поза межею людської свідомості. Цифри їх пояснюють, а людський мозок не розуміє. Фактично, це магія.

Гіпноз сягне швидкого розвитку, реклама та піар почнуть реалізовуватися не лише через очевидні аудіо- та відеосюжети, а й через асоціативний звуковий шум або калейдоскопічне зображення, котре стимулюватиме людей споживати товари чи виконувати певні дії. Такі технології будуть одними з бар’єрів захисту «чистого» світу від «брудного».

studway_4

У 1984 році журналісти газети The Star з Канади запропонували Айзеку Азімову скласти пророцтво на 2019 рік. Автор надихнувся ідеєю і описав події, які повинні були відбутися через 35 років. Чи збулися його прогнози...

Джерело: studway.com.ua

Редакция приглашает читателей стать партнерами издания, устремленного в будущее. Давайте вместе протаптывать тропинку в светлый мир. Актуальную информацию отправляйте на электронный адрес. Вы также можете помочь нашему изданию, перечислив любую сумму на реквизиты сайта.