Розлом тягнеться на багато кілометрів і супроводжується сейсмічною активністю в регіоні. Він уже став причиною пошкодження частини шосе Найробі – Нарок, а також до нових тріщин і розломів.
Африканський розлом, що утворив рифтову долину, простягається на 3 000 кілометрів і розділяє африканську плиту на дві нерівні частини – сомалійську і нубійську плити, які відходять одна від одної зі швидкістю шість-сім міліметрів на рік. На півдні розлом досить молодий і збільшується зі швидкістю 2,5-5 сантиметрів на рік, тоді як на півночі вся долина покрита вулканічними породами, що говорить про повне витончення літосфери.
“Я думаю, що ця тріщина – результат сильних злив, які змили більшу частину ґрунту. Це не було результатом дії тектоніки, це обумовлено погодою”, – сказав геодезист Венді Бохон.
138 мільйонів років тому внаслідок аналогічного розлому з'явився Атлантичний океан. Тоді Африка і Південна Америка відокремилися одна від одної – досі можна спостерігати збіг їхніх берегових ліній. Подібне може статися в Африканській рифтовій долині, тоді океан заповнить розлом, а частина Африканського континенту, що включає Ефіопію і Сомалі, перетвориться на великий острів.
В Африці зводять велику зелену стіну - нове диво світу - аби зупинити розширення пустелі Сахара.
Джерело: segodnya.ua