Величезна тріщина у Кенії може розколоти Африку на частини

На південному заході Кенії в 2018 році утворилася тріщина шириною 10-15 м, що простягнулася на кілька кілометрів. За прогнозами фахівців, вона ростиме, і через кілька мільйонів років Ефіопія, Кенія і Сомалі утворять острів в Індійському океані.

treshhina-1

Розлом тягнеться на багато кілометрів і супроводжується сейсмічною активністю в регіоні. Він уже став причиною пошкодження частини шосе Найробі – Нарок, а також до нових тріщин і розломів.

Африканський розлом, що утворив рифтову долину, простягається на 3 000 кілометрів і розділяє африканську плиту на дві нерівні частини – сомалійську і нубійську плити, які відходять одна від одної зі швидкістю шість-сім міліметрів на рік. На півдні розлом досить молодий і збільшується зі швидкістю 2,5-5 сантиметрів на рік, тоді як на півночі вся долина покрита вулканічними породами, що говорить про повне витончення літосфери.

“Я думаю, що ця тріщина – результат сильних злив, які змили більшу частину ґрунту. Це не було результатом дії тектоніки, це обумовлено погодою”, – сказав геодезист Венді Бохон.

138 мільйонів років тому внаслідок аналогічного розлому з'явився Атлантичний океан. Тоді Африка і Південна Америка відокремилися одна від одної – досі можна спостерігати збіг їхніх берегових ліній. Подібне може статися в Африканській рифтовій долині, тоді океан заповнить розлом, а частина Африканського континенту, що включає Ефіопію і Сомалі, перетвориться на великий острів.

Учені припускають, що Африка може розколотися на дві частини, однак не скоро – через 50 мільйонів років.

В Африці зводять велику зелену стіну - нове диво світу - аби зупинити розширення пустелі Сахара. 

Джерело: segodnya.ua

Редакция приглашает читателей стать партнерами издания, устремленного в будущее. Давайте вместе протаптывать тропинку в светлый мир. Актуальную информацию отправляйте на электронный адрес. Вы также можете помочь нашему изданию, перечислив любую сумму на реквизиты сайта.