У Роттердамі збиратимуть черствий хліб для переробки у біогаз

У Роттердамі (Нідерланди) встановили 130 контейнерів для збору черствого хліба, який в в подальшому перероблятимуть у біогаз. Мерія підтримала проект BroodNodig, який запустили з приватної ініціативи.

biogaz

Біогазу отриманого з 125 тисяч кілограмів хліба, який організатори зібрали за час реалізації проекту, вистачить для 50 квартир протягом року, а згенергованої при його спалюванні електроенергії – для роботи 2 тисяч лампочок протягом року.

Роттердам став другим містом у Нідерландах, де генеруватимуть електроенергію з біогазу отриманого з черствого хліба. Першим був Амстердам, де контейнери для збору черствого хліба встановили в 2018 році.

За статистикою Нідерландського центру вивчення живлення Voedingscentrum, на кожного жителя Нідерландів в рік припадає 41 кілограм викинутої їжі, з них 22% - це хліб і випічка.

Крім такого альтернативного використання хліба фахівці центру закликають розвивати проекти, які знижують кількість викинутого хліба, у тому числі магазинами і ресторанами. Такі проекти в Європі вже існують: наприклад, у Румунії магазини і ресторани зобов'язані віддавати їжу на благодійність за 3 дні до закінчення терміну придатності, а у Фінляндії вже 3 роки працює мобільний додаток, який допомагає продавцям збувати за зниженою ціною продукти з терміном придатності, який закінчується.

В Україні створюють одноразовий посуд із висівок, після використання його можна використовувати як корм для птахів. Фірма запатентувала унікальну технологію, згідно з якою одноразовий посуд виготовляють з кукурудзяних та пшеничних висівок, водорослів та полімерів на рослинній основі.

Джерело: ecotown.com.ua

Редакция приглашает читателей стать партнерами издания, устремленного в будущее. Давайте вместе протаптывать тропинку в светлый мир. Актуальную информацию отправляйте на электронный адрес. Вы также можете помочь нашему изданию, перечислив любую сумму на реквизиты сайта.