Життя на восьмитисячниках. Вчені підняли біологічну планку

Біологи вивчили біорізноманіття найвищої гори нашої планети - Евереста. І хоча їхня цікавість була обмежена висотою 4,5-5,5 кілометра, вони заявили, що гора змогла вже на цьому рівні піднести кілька загадок, - пише EurekAlert.

zhittya-na-vosmitisyachnikax 2

У ході дослідження фахівці, піднявшись на середину гори, взяли проби води у ставках і струмках, що протікають там, щоб знайти сліди ДНК різних організмів і з'ясувати, хто ж там насправді живе.

У результаті вчені отримали зразки, яких не мало там бути.

Усього вони вивчили 20 літрів води. Саме там шукали сліди місцевих жителів. У результаті біологи ідентифікували організми зі 187 таксономічних загонів - це 16% від загальної кількості відомих загонів на земному дереві життя. Серед іншого вони натрапили на сліди коловраток і тихоходок - крихітних тварин, здатних вижити в найекстремальніших умовах. Також розпізнали ДНК тибетського улара. Однак на них чекав сюрприз.

Вчені виявили ДНК, якої там просто не може бути - собаки та домашньої курки, - сказано у статті.

zhittya-na-vosmitisyachnikax  3

Вчені припустили, що справа не у тому, що ці види живих істот змогли так високо забратися, а в іншому - вплив діяльності людини на навколишнє середовище.

Зазначимо, Еверест, відомий також як Джомолунгма, є найвищою точкою нашої планети. Це важкодоступна вершина, проте така, що приваблює тисячі туристів. Багато хто мріє піднятися на її вершину, щоб заявити світові про свою перемогу над горою та над самим собою.

zhittya-na-vosmitisyachnikax 1

Це найнебезпечніша гора. Відсоток смертності серед її підкорювачів – 3,05%. Загалом при сходженні чи спуску з гори загинуло трохи більше 300 людей.

Гора Кайлас оповита тисячами таємниць і легенд. До сих пір вершина священної гори ніким не була підкорена. Кайлас не пускає простих смертних на вершину, де за переказами живуть боги. Багато хто намагався всупереч усьому піднятися туди.

Олег Павлось

Редакция приглашает читателей стать партнерами издания, устремленного в будущее. Давайте вместе протаптывать тропинку в светлый мир. Актуальную информацию отправляйте на электронный адрес. Вы также можете помочь нашему изданию, перечислив любую сумму на реквизиты сайта.