Як тренувати впевненість у собі

Впевненість в собі - одна з якостей людської особистості. Вона необхідна кожній людині, адже впевненим у собі людям легше домогтися своїх цілей.

Тому тренінг зі впевненості в собі – один із найпоширеніших на заході. Проводять їх дуже креативно. У США, наприклад, якщо ти захочеш потренувати впевненість у собі, тобі запропонують знайти спільну мову з конем і осідлати його. Такі тренінги допомагають виховати в собі впевненість і навчитися контролювати свої емоції.

В Японії на тренінгу зі впевненості в собі тобі запропонують написати пісню про свою роботу, а потім проспівати її, стоячи посеред багатолюдної вулиці.

Дай собі права

Як правило, невпевнена в собі людина – це така людина, яка не усвідомлює своїх прав. Тому, якщо хочеш стати впевненою, дай собі права. Наприклад, право відмовляти, не виправдовуватися, не подобатися комусь, право на власну оцінку, право на зміну своєї думки, право на помилки й відповідальність за них, право на нелогічне рішення, право щось не знати, право бути незалежною від стороннього жалю й поблажливості.

Працюй над своєю самооцінкою

Оціни себе – усвідом свої позитивні якості, таланти й досягнення. Постійно пам'ятай, де і як ти себе успішно проявила. Пам'ятай про ті позитивні якості й таланти, які ти проявила у важких або життєвих ситуаціях. Щоб повірити у власні сили, записуй щодня те, що тобі вдалося зробити хорошого, чим ти пишаєшся.

Якщо у тебе є якийсь недолік, на який, на твій погляд, оточуючі звертають особливу увагу, зроби наступне. Виділи цей недолік і уяви собі, що він розрісся до немислимих розмірів. І посмійся від душі над своїм безглуздим образом.

Уяви, що всі твої бажання збулися

Хочеш стати більш впевненішим в собі? Тоді уяви собі, що всі твої бажання збулися. З грошима у тебе все гаразд, на роботі поважають, кар'єра чудова. Запам'ятай це відчуття й намагайся поводитися так, ніби все це збулося насправді.

Використовуй уявні образи, щоб переконати себе в правдивості фантазії. Доповнюй і підсилюй свій образ упевненої та успішної відповідними думками та емоціями.

Навчися красиво говорити

Найчастіше невпевнену в собі людину видає її манера розмовляти й міміка. Визнач, перед ким ти почуваєшся найбільш невпевнено, кому ти не можеш сказати все те, що хочеш. Потім відпрацюй свою впевненість на уявному співрозмовнику.

Постав перед собою стілець або просто стань перед дзеркалом, і скажи йому все про свою невпевненість, стеж за своїми висловлюваннями. Потім намагайся відповісти на свої слова з точки зору співрозмовника. Використовуй отримані навички на практиці. Якщо результатів немає, тренуйся частіше. Проаналізуй свою поведінку та емоції, знайди причини невдач.

Найголовніше повірити в те, що впевненість можна натренувати. Але пам'ятай, що цей процес принесе тобі користь, і ти не тільки дізнаєшся більше про свої можливості, але й зрозумієш, що ж заважає тобі домогтися успіху. І не опускай руки, якщо спочатку нічого не виходитиме. У питанні тренування впевненості особливо важливо вірити у свої сили.

Депресія забирає у людини енергію, надію, здатність насолоджуватися життям. Вийти з цього стану не просто, але можливо. 

Джерело: lady.tochka.net

Редакция приглашает читателей стать партнерами издания, устремленного в будущее. Давайте вместе протаптывать тропинку в светлый мир. Актуальную информацию отправляйте на электронный адрес. Вы также можете помочь нашему изданию, перечислив любую сумму на реквизиты сайта.