ЗОРЯ КОБЗАРЯ: у свою 210 річницю Т.Г. Шевченко висвітлює український шлях до висоти

А яка вона - ця висота? Давайте торкнемося лише кількох моментів, т.к. весь Шевченківський огляд буде у прямому сенсі грандіозним. Ось лаконічна історична довідка про вершини генія, у т.ч. горний пам'ятник  - пік Кобзаря.

zorya-kobzarya

*** 

«Щойно ми відвідали "новонародженого" Тараса Шевченка – символ української державності, української нації, національної єдності і спротиву загарбникам, символ поступу до внутрішньої свободи, чесності, правди, самовираження, символ, що надихає жити, боротися, кохати, Генія, як вічну святиню, як уособлення найвищого розуму та непізнаного духу, як невмирущу душу і пам'ять української нації!»

Це повідомлення про вшанування чергового Дня народження українського генія, до пам'ятника якого завітали представники товариства «Знання України», яке робить величезний внесок у розвиток Шевченківської спадщини.

***

А яка вона - ця спадщина?

Давайте торкнемося лише кількох моментів, т.к. весь Шевченківський огляд буде у прямому сенсі грандіозним.

Почнемо з того, що у світі встановлено більш ніж тисячу пам'ятників та інших символів Т.Г.Шевченка.

zorya-kobzarya 2

У міністерстві закордонних справ України повідомили, що Тарас Шевченко став культурним діячем, якому присвячена найбільша кількість пам'яток у світі.

На честь великого поета названо міста, університети, вулиці, бульвари, парки...

 І це зрозуміло.

zorya-kobzarya 2

kobzar

Проте найвищим символом висоти українського Кобзаря є пік Шевченко у горах Кавказу.

Ось невеликий екскурс на велику висоту Тараса Григоровича Шевченка - лаконічна історична довідка.

Українські альпіністи підкорили в 1939 році на Центральному Кавказі безіменну вершину, яка розташована у Суганському хребті .Це була експедиція дніпропетровських спортсменів та вчених під керівництвом топографа Олександра Зюзіна, яка по праву першопрохідців дала горі ім'я видатного українського поета.

Висота цього гірського піка — 4200 метрів.

zorya-kobzarya 5

zorya-kobzarya 6

У 1964 році дніпропетровці зробили друге сходження на пік Шевченка, присвятивши його 150-річчю Великого Кобзаря.

Керівником цієї експедіції був досвічений альпініст і тренер, майстер спорту А.М.Зайдлер.

На вершині спортсмени встановили бюст Кобзаря, відлитий на «Південному машинобудівному заводі».Скульптор-аматор Владислав Хромов створив оригінальне зображення великого Кобзаря. Альпініст-інженер Ігор Іванченко керував формувальниками і ливарниками, які зробили відливку погруддя з легкого сплаву.

zorya-kobzarya 7

zorya-kobzarya 8

У 1989 році під час третього за рахунком і першого зимового сходження на вершині була встановлена відлита в бронзі меморіальна дошка на честь 175-річчя поета.

zorya-kobzarya 9

Перша експедиція часів Незалежності відбулась 2004 року.

zorya-kobzarya 10

Далі, у 2011 році, було здійснено сходження у рамках підготовки до ювілейної експедиції на честь Кобзаря.

zorya-kobzarya 11

І, нарешті, ювілейне сходження на честь 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка в 2014 році, у якому брали участь не лише українські спортсмени, а й представники Кабардино-Балкарії, на території якої розташована знаменита вершина.

 zorya-kobzarya 12

zorya-kobzarya 13

Джерело: ЗОРЯ КОБЗАРЯ: у свою 209 річницю Т.Г.Шевченко висвітлює український шлях до висоти

Редакция приглашает читателей стать партнерами издания, устремленного в будущее. Давайте вместе протаптывать тропинку в светлый мир. Актуальную информацию отправляйте на электронный адрес. Вы также можете помочь нашему изданию, перечислив любую сумму на реквизиты сайта.