Агресія росії привела до загибелі близько 50 тисяч дельфінів у Чорному морі

З початку повномасштабної війни у Чорному морі загинуло, ймовірно, до 50 тисяч дельфінів через дії російських окупантів, які перетворили унікальний водойом в зону смерті та страждання.

***

Про це повідомив начальник науково-дослідного відділу Національного природоохоронного парку "Тузлівські лимани", доктор біологічних наук Іван Русєв, - інформує Цензор.НЕТ.

Основна причина гибелі дельфінів - використання російськими кораблями сонарів. У південно-західній частині Чорного моря маневрує багато військових кораблів, зокрема й підводних, які іноді підходили до берега на відстань близько 100 метрів.

zagibelі-delfіnіv2

2500 трупів ссавців було знайдено на узбережжі України, Болгарії та Румунії. Проте згідно з міжнародними дослідженнями, тільки 5% загиблих дельфінів виносять на берег. До війни їх виявляли в середньому тричі на рік, цьогоріч лише з березня по липень на території Нацпарку "Тузлівські лимани" загиблих ссавців знайшли 44.

В Одеській області досліджувати загибель дельфінів можна лише на ділянці протяжністю в шість кілометрів на території національного природоохоронного парку "Тузлівські лимани". Також моніторинг іноді допомагали проводити військові. Зокрема, це стосувалося тих місць куди був обмежений доступ, або замінованих ділянок.

zagibelі-delfіnіv 2

zagibelі-delfіnіv 3

zagibelі-delfіnіv 5

zagibelі-delfіnіv 4 

Коли свідомість людини стає планетарною, вона розуміє мову інших мешканців Землі. Ясновидиця Патрисія Корі має дар спілкування з іншими видами розуму, в т.ч. дельфінами та китами. Якось жінка почула пронизливий крик із океану: «Допоможіть нам, поки ми не покинули вас...»

Редакция приглашает читателей стать партнерами издания, устремленного в будущее. Давайте вместе протаптывать тропинку в светлый мир. Актуальную информацию отправляйте на электронный адрес. Вы также можете помочь нашему изданию, перечислив любую сумму на реквизиты сайта.