Надихнуло на створення клубу спілкування із завідувачкою «зразкового художнього колективу» Центр української культури «Коло калинове», Дніпровського Міського палацу дітей та юнацтва Валентиною Іванівною Бандур. Пам'ятаю свої перші враження від відвідування Центру: тільки но заходиш, дивишся на роботи, створені руками майстрів і вихованців, й ніби опиняєшся у теплому райдужному просторі, який спонукає уважніше вдивитися не лише в ту красу, яка навколо, а й дати власні імпульси творити прекрасне.
Головна емоція – глибоке натхнення й усвідомлення любові до нашої рідної землі, її витоків. Ти ніби огорнутий добром традицій, які відроджують дитячі серця та руки.
Звісно ж, нам хотілося долучити наших користувачів до цього неймовірного творчого процесу саме у нашій бібліотеці, й Валентина Іванівна щиро відгукнулась. Петриківський розпис, гончарне мистецтво, батік, лялька-мотанка – майстер-класи саме з цих технік проводяться в нашому Регіональному тренінговому центрі. Під час карантину співтворчість не припинялася, завдяки майстер-класам онлайн. Всі заняття спираються на авторські програми провідних майстрів народного мистецтва – теперішньої завідувачки Центру «Коло калинове», члена спілки майстрів народного мистецтва України Наталії Лавринець, члена спілки майстрів народного мистецтва України Віктора Чумака, Олександри Малюк, Ольги Бульдович, Ірини Шестак.
Вдячні щирі враження після кожного заходу не тільки у нас, а й у наших користувачів. Мова про студентів Національного технічного університету «Дніпровська політехніка», Дніпровського коледжу радіоелектроніки, Міжрегіонального вищого професійного училища з поліграфії та інформаційних технологій, Дніпропетровського фахового мистецько-художнього коледжу культури, всіх охочих. Здивування від власних можливостей та від того, що можна не лише створити власноруч зразки мистецтва, пов'язані з генетичним кодом нації, а й почути багато цікавого з історії національних технік і української історії, дізнатися, що наші бібліотечні фонди мають спеціальну літературу на допомогу.
«Це справжнє диво!» – «Отакої, я теж можу!» – «Колір звучить у моєму серці» – «Коли наступне заняття?»… такі відгуки лунають під час майстер-класів. І ми розуміємо, що сьогодні наші «Джерела», крім творчого наповнення, дають таку очікувану та необхідну гармонію сердечного спілкування й тепла.
Чекаємо на всіх охочих.
Контакти та адреса на нашому офіційному сайті.
Олена Ємельянова,
завідувачка сектору соціокультурних проєктів
і зовнішніх зв'язків ДОУНБ