Сад отруйних рослин герцогині Нортумберлнедської

Отруйний сад у Нортумберленді (Англія) має невелику площу, але кожна рослина в ньому може вбити людину або заподіяти їй істотної шкоди. Саме тому сад прозвали найсмертоноснішим у світі, пише Daily Star.

Сад надійно захищений від розсіяних гуляк і закритий великими залізними воротами з промовистим написом: "Ці рослини можуть убити".

otrujnij-sad  1

Відвідувачі можуть увійти в сад тільки в супроводі гіда, їм заборонено нюхати, торкатися чи пробувати рослини на смак. Відомі випадки, коли недовірливі туристи нюхали рослини і непритомніли через отруйні випари.

otrujnij-sad 2

В саду росте близько 100 "отруйних, дурманних і наркотичних" рослин. Серед них - пекучий борщівник, сині квіти тої, які здавна використовували для отруєння стріл, а також лавр, свіже листя якого містить ціаніди.

Отруйний сад - дітище Джейн Персі, герцогині Нортумберленд, яка хотіла бути оригінальною на тлі типових садів із квітами. Аристократка не помилилася, і помилуватися небезпечними рослинами регулярно приходять допитливі туристи.

Одна з улюблених рослин герцогині - бругмансія, або ангельські труби. Цей член сімейства пасльонових зростає у дикій природі в Південній Америці. "Вона працює як афродизіак, перш ніж вб'є вас, - каже Персі. - Вікторіанські леді часто тримали квітку рослини на своїх столах і додавали невелику кількість її пилку собі в чай, щоб спровокувати ЛСД-подібний ефект. Це дивовижний спосіб померти, тому що він абсолютно безболісний".

"Деякі з цих рослин зустрічаються в садах у багатьох людей. Але люди не знають, наскільки вони небезпечні насправді, - розповів головний садівник Тревор Джонс. - Людей інтригують отруйні рослини, і я часто хвилююся, що вони почнуть вирощувати їх вдома, не усвідомлюючи, на що вони здатні".

А ще дерева можуть зцілювати людей. В Японії лісова терапія або (Шінрін-Йоку) сприймається дуже серйозно, а також стає популярною і в інших країнах. Причина проста: прогулянка серед красот природи здійснює на людину заспокійливий, змолоджуючий та відновлювальний вплив.

Джерелоapostrophe.ua

Редакция приглашает читателей стать партнерами издания, устремленного в будущее. Давайте вместе протаптывать тропинку в светлый мир. Актуальную информацию отправляйте на электронный адрес. Вы также можете помочь нашему изданию, перечислив любую сумму на реквизиты сайта.