Священна гора Кайлас - вхід до Шамбали?

Гора Кайлас розташована у високогірній долині Тибету на південному заході Китаю. Ця священна земля сповнена загадок і містицизму.

Саме сюди приїжджають паломники зі всього світу для здійснення кори – ритуального обходу навколо Кайласа. До сих пір вчені сперечаються про історію виникнення цієї дивовижної гори. Чи є гора Кайлас штучно створеною пірамідою або ця гора природного походження?

gora-Kajlas3

На сьогодні немає достовірних відомостей про це, як і скільки років тому зародився Кайлас, і чому ця гора має форму піраміди, межі якої точно вказують на частини світу. Дивно і незрозуміло ще й те, що висота гори становить 6666 м, відстань від Кайласа до монумента Стоунхендж – 6666 км, і стільки ж до Північного полюса, а до Південного – 13 332 км (6666 * 2).

Гора Кайлас оповита тисячами таємниць і легенд. До сих пір вершина священної гори ніким не була підкорена. Кайлас не пускає простих смертних на вершину, де за переказами живуть боги. Багато хто намагався всупереч усьому піднятися туди. Але ніхто так і не зміг подолати невидиму стіну, яка, як запевняють мандрівники, виникала на їхньому шляху, заважаючи слідувати до священної вершини. Кайлас ніби відштовхує їх, дозволяючи лише тим, хто дуже вірить, здійснювати ритуальні кори.

З Кайласа беруть початок 4 найбільші річки Азії, що володіють потужними енергіями. Вважається, що коли людина робить обхід навколо Кайласа, вона входить в зіткнення з цією могутністю. Кайлас є дуже потужним центром сили. Він несе в собі енергію розчинення всього старого.

Здійснюючий кору наповнюється енергією і життєвою силою, щоб допомагати людям. Обхід навколо Кайласа – це ритуал віри, який за словами віруючих, містить в собі величезну силу. Поговорюють, що той, хто проходить кору з вірою і почуттям єднання з богом, знаходить тут особливу божественну силу. Велика кора навколо Кайласа займає 2-3 дні. Протягом усього шляху людина проходить крізь найсильніші енергетичні центри, де відчуваються божественні потоки. Кайлас подібний до храму. Всі камені на шляху володіють певним зарядом. Паломники вірять, що в каменях живуть напівбоги або вищі душі. За давніми переказами божественні істоти, які побували тут колись, перетворювалися в камені. І тепер ці камені насичені особливою божественною силою.

Kajlas-v-prominyah

Перший день кори – це очікування, легкість, душевний підйом. На другий день паломники проходять найвищий і складний перевал – перевал Смерті. Кажуть, що в цей період можна пережити досвід смерті. Наприклад, людина може впасти і увійти в транс. Розповідають, що під час такого трансу деякі відчувають своє тіло на самій вершині Кайласа.

Перевал Дролма-ла символізує нове народження. Люди намагаються залишити в цьому місці щось особисте. Вважають, що так людина очищає свою карму. Це символ залишення минулого, якоїсь темної, негативної частини душі. Скинувши на цьому перевалі все зайве, йти далі стає легше і вільніше.

Навколо Кайласа можна йти або по зовнішньому колу (великий шлях), або по внутрішньому (мале коло). Внутрішнім колом дозволено пройти лише тим, хто 13 разів обійшов зовнішнє. Кажуть, якщо відразу відправиться туди, то висока божественна енергія перепинить людині шлях. На внутрішній корі є прекрасні озера, вода в них священна. На березі цих озер розташований монастир. Люди вірять, що просвітлені досі живуть там. І якщо комусь пощастить їх зустріти, він буде благословенний. Коли паломник проходить кору, він обертається до вищих сил і звертається до них з молитвою.

Кайлас – це символ вищого божества. І зовнішня подорож до Кайласа – це насправді внутрішня подорож до свого божества. На шляху мандрівника часто з’являються перешкоди, як фізичні, так і духовні. Кайлас перевіряє людину на міцність і вказує на слабкість. Подолання всіх труднощів в паломництві є способом очищення і змін.

Після паломництва, людина розуміє, що для щастя не потрібно багато. У нас є повітря, яким ми можемо дихати, є їжа, дах над головою, і цього зовнішнього матеріального достатньо для щастя, все інше треба шукати всередині. Люди приїжджають сюди і приносять в своєму серці молитву.

Озеро Манасаровар, також як і Кайлас, шанується як священне. Праворуч від нього – вершина Гурла-Мандхата. За переказами вона була королем в минулому житті. Тоді тут не було води і король почав молитися. Одного разу бог почув його молитви і створив зі свого розуму озеро. Це озеро і є священне озеро Манасаровар.

Ozero-Manasarovar

Ще одне озеро поруч з Кайласом, зване Ракшаси Тал вважається проклятим. Воно відділене від священного озера вузьким перешийком. Дивно, але при настільки близькому розташуванні ці дві водойми мають величезні відмінності. У священне озеро можна занурюватися, там водиться риба і воду з нього можна пити. Вода в цьому озері прісна і вважається цілющою. Озеро Ракшаси Тал, навпаки, солоне і занурюватися в нього не можна. А місця, де поряд розташовані джерело з мертвою і живою водою, з давніх-давен вважаються місцями сили.

Proklyate-ozero

Є у Кайласа і інше священне озеро – Ґаурікунд. За переказами воно було створено Шивою для своєї дружини Парваті. Вона багато допомагала людям, через що її тіло було сильно виснажене. Скупавшись у цьому озері, Парваті знайшла нове тіло, і з тих пір більше нікому не можна торкатися до його священних вод. Існує багато легенд про смерть людей, що доторкнулися до озера Ґаурікунд.

Ozero-Gaurikund

В околицях Кайласа є 4 печери. Одна з них, печера Міларепи, розташована на південному сході від Кайласа поруч зі священною стежкою. За переказами великий йог Міларепа поклав біля входу печери дві кам’яні брили, на яких встановив величезну гранітну плиту. Поговорюють, що цю плиту не зможуть зрушити з місця сотні і навіть тисячі людей. А Міларепа витесав її з граніту і уклав за допомогою своєї духовної сили. І саме в цьому місці він досяг свого просвітлення.

Також існує легенда про те, що Міларепа і боннський жрець Наро Бончунг боролися за владу над Кайласом. Під час першого протистояння надприродних сил на озері Манасаровар, Міларепа розтягнув своє тіло по поверхні озера, а Наро Бончунг встав на водну гладь зверху. Не задовольнившись результатами, вони продовжили боротьбу, побажав пройти навколо Кайласа. Міларепа рухався за годинниковою стрілкою, а Наро Бончунг – проти. Зустрівшись на вершині перевалу Долма-ла, вони продовжили магічну битву, але знову безрезультатно. Тоді Наро Бончунг запропонував в день повного місяця відразу після світанку піднятися на вершину Кайласа: хто підніметься першим, той і отримає перемогу. У призначений день Наро Бончунг верхом на своєму шаманському барабані полетів до вершини. Міларепа же спокійно відпочивав внизу. А як тільки перші промені сонця досягли піку Кайласа, Міларепа вхопився за один з променів і миттєво досяг вершини, отримавши владу над священною горою.

gora-Kajlas1

Кайлас або Кайлаш – дивовижна і загадкова гора Китаю. Тут всюди висять молитовні прапори. Це захисні символи. Люди вішають їх, щоб домогтися успіху в якихось благих починаннях. Ці прапори також називають «Кіньми вітру». Символом молитовних прапорів є кінь, що несе на спині коштовність. Вважається, що він виконує бажання, приносить благополуччя і процвітання. Прапорці роблять з п’яти основних кольорів, що символізують п’ять елементів людського тіла. На них наносяться мантри, які активізуються при контакті з вітром і розносять по всьому світу зашифровані послання.

Кайлас – це місце духовної сили, яка пробуджує віруючих, очищає їх розум. Люди прагнуть сюди для молитви, яку кожен несе в своєму серці. Вважається, що той, хто зробить паломництво навколо гори Кайлас, очиститься від усіх своїх гріхів і пізнає таємницю світобудови.

Найкрасивіші озера Грузії.

Джерело: factosvit.com.ua

Редакция приглашает читателей стать партнерами издания, устремленного в будущее. Давайте вместе протаптывать тропинку в светлый мир. Актуальную информацию отправляйте на электронный адрес. Вы также можете помочь нашему изданию, перечислив любую сумму на реквизиты сайта.