Удар по аеродрому у Криму: росія зазнала найбільших втрат в авіації за день з часів Другої світової війни - СNN

Щонайменше сім російських військових літаків було знищено після вибухів на аеродромі біля селища Новофедорівка в Криму. Це стало найбільшою втратою авіації рф протягом дня з часів Другої світової війни.

udar-po-aerodromu

Про це повідомляє CNN.

udar-po-aerodromu 2

Науковий співробітник Азіатського інституту Гріффіта та колишній пілот ВПС Австралії Пітер Лейтон вивчив супутникові знімки Planet Lab, на яких знято авіабазу Саки до і після вибухів.

За його словами, знищені бойові літаки, ймовірно, є бомбардувальниками Су-24 та багатоцільовими винищувачами Су-30. Лейтон зазначив, що ще два літаки були пошкоджені. Експерт додав, що знімки свідчать про те, що це була навмисна атака, а не нещасний випадок.

Телеканал зазначає, що кількість знищених літаків вказує на те, що вівторок, 9 серпня, став одним із найбільш руйнівних днів для російської військової авіації за понад сім десятиліть, включно з радянською епохою.

У нечисленних доступних даних про втрати військових літаків за радянських часів і в сучасній росії немає згадки про такі істотні втрати від одного інциденту за один день.

udar-po-aerodromu 3

За даними Oryx, на аеродромі Саки було знищено не менше чотирьох літаків Су-30СМ, шість ударно-тактичних літаків-розвідників Су-24М/МР (п’ять знищено, один пошкоджено). Експерт Александр Олівер зазначає, що було знищено від 9 до 14 літаків.


9 серпня на авіабазі «Саки» у Новофедорівці в тимчасово окупованому Криму, прогриміла серія потужних вибухів. Окупаційна «влада» оголосила евакуацію місцевих жителів.

У міноборони рф зазначили, що вогневого ураження летовища ззовні не було, а начебто вибухнули кілька авіаційних снарядів.

 В Офісі президента заявили, що вибухи у Новофедорівці – це «лише початок».

Удар по аеродрому в Новофедорівці у незаконно анексованому Криму 9 серпня був нанесений українською зброєю. Як повідомляє The New York Times високопоставлений український військовий, який ознайомлений з ситуацією, за нападом стоять українські сили.

Джерело: ua.news

Редакция приглашает читателей стать партнерами издания, устремленного в будущее. Давайте вместе протаптывать тропинку в светлый мир. Актуальную информацию отправляйте на электронный адрес. Вы также можете помочь нашему изданию, перечислив любую сумму на реквизиты сайта.