***
Якщо ви обираєте вишиванку чи хочете поповнити свою колекцію ще однією, пам'ятайте: ви обираєте вишивану сорочку, а не рубашку. І не можете визначитись з її кольором та тканиною, а не цвєтом і тканню.
Також не кажіть, що хочете красну (у значенні кольору) вишиванку – а лише червону. І не з різноманітними узорами, а візерунками та орнаментом.
А орнаменти українських вишиванок справді вражають. І милуючись ними, пам'ятайте, що на вишиванках майстерно виплетені рослини, зорі, хрести тощо, а не звьозди і крести.
Також майте на увазі: ви носите вишиванку або вишиту, чи вишивану сорочку. Тож обидва варіанти – вишита і вишивана – можете сміливо вживати.
Якщо ж ви обрали собі вишиванку до душі, можете створювати і весь гармонійний образ. Тільки не кажіть "гармонічний образ".
Що цікаво, чимало українців вважає, що слово "плаття" є суржиковим і його краще замінити на сукню. Однак СУМ підказує нам: "плаття" – це не суржик. Українські письменники ним не нехтували – не робіть цього й ви.
Поєднати вишиванку ви сміливо можете як зі спідницею, так і зі штанами. Навіть доповнити свій образ хустиною та завершити його красивими туфлями-човниками. І тут будьте обережні: не вживайте такі слова як "юбка", "брюки", "платок" і "туфлі-лодочки".
Якщо ви вже продумали свій образ, можете сміливо одягати і навіть одівати свій вишиваний скарб і плавною ходою, а не походкою йти на прогулянку чи роботу.
При цьому пам'ятайте: українські вишиванки зачаровують різноманіттям. Вони наш скарб, культурне багатство, оберіг, генетичний код. Тож обирайте ту, яка ваш до душі. Адже на колір і смак товариш не всяк.
Джерело: 24tv.ua