Франкенштейн підводного світу або Melibe Viridis

 Чого тільки не зустрінеш на морському дні - тисячі різних істот химерної форми та забарвлення, але цього разу нашу увагу привернув Melibe viridis - вид морського слимака, голожаберного молюска, який постійно втрачає в глибинах океану свої кінцівки.

Відомо, що ці голожаберники досягають приблизно 13 сантиметрів завдовжки, а їхнє тіло вкрите липкими лопатями, які діють як ноги.

Melibe viridis втратили здатність харчування радулою, властивий голожаберникам, у процесі еволюції, замість чого почали використовувати ротову вуаль. Накидуючи її на кшталт сітки на морське дно. Коли крихітні волоски, з яких вона складається, натикаються на потенційну їжу, вуаль як би стискається і ловить здобич, після чого подрібнює і переварює її. 

Найцікавіше починається, коли якийсь хижак намагається атакувати Melibe viridis - тоді той використовує свої кінцівки, щоб прикріпити одну з ніг до тіла хижака, а потім відокремлює придаток від себе і тікає!

Основна проблема виживання цих голожаберників полягає у часі відрощування нової кінцівки. Саме тому дайверам рекомендують пропливати повз і не чіпати ці створіння, щоб вони даремно не розкидали свої кінцівки дном океану.

Джерело: Дайвінг клуб

Редакция приглашает читателей стать партнерами издания, устремленного в будущее. Давайте вместе протаптывать тропинку в светлый мир. Актуальную информацию отправляйте на электронный адрес. Вы также можете помочь нашему изданию, перечислив любую сумму на реквизиты сайта.