Полiт крiзь вогонь

Вулкан в Ісландії під назвою Фаградалсф’яль не діяв протягом 6000 років. Він почав вивергатися кілька днів тому, і потоки лави вдалося зняти на відео.

Пілот дронів Бйорн Стейнбекк зміг не тільки направити свій апарат до розплавленої лави але і повернути дрон назад, повідомляється на сайті thenextweb.com.

«Якимось чином дрон вижив, пролетівши повз шматки лави, що вивергаються в небо. Це добре, тому що дрон був найдорожчим новим DJI FPV. Я сказав, що дрон виглядав «весело» в моєму анонсі, але навіть це більше, ніж я очікував. Я вважаю, що DJI захоче використовувати ці кадри в рекламі», - зізнався Стейнбекк.

Хоча Стейнбекк каже, що думав, що більше ніколи не побачить свій дрон після такого прольоту, «іноді потрібно просто відпустити і зробити це», - говорить він в описі до одного зі своїх інших відео. На щастя для нас, він це зробив і отримав друге відео.


Фаградалсф’яль - гора вулканічного походження на південному заході Ісландії в центрі півострова Рейкьянес в 30 км на північний захід від Рейк’явіка. Її вершина - 385 метрів над рівнем моря. Останнє виверження на півострові Рейкьянес сталося близько 800 років тому, а сам Фаградалсф’яль не даремно близько 6 тисяч років.

Згідно із заявою Метеорологічного управління країни, вулкан Фаградалсф’яль прокинувся на північний захід від Рейк’явіка. На величезній горі з попелу і запеченою лави, що накопичувалася століттями, з’явилася вогняна тріщина довжиною 500−700 метрів. Всі основні дороги в районі вулкана перекрили. Єдиний міжнародний аеропорт повністю закритий.

В результаті виверження в повітря було викинуто незначну кількість попелу, проте основну загрозу продовжують представляти небезпечні гази, в першу чергу двоокис сірки.

Раніше ми писали, як унаслідок виверження гавайського вулкана з жерла гори вийшла велика кількість зелених дорогоцінних каменів. Маленькі камінчики, іменовані оливинами, знаходили жителі острова на вулицях і пляжах.

Джерело: ua.news

Редакция приглашает читателей стать партнерами издания, устремленного в будущее. Давайте вместе протаптывать тропинку в светлый мир. Актуальную информацию отправляйте на электронный адрес. Вы также можете помочь нашему изданию, перечислив любую сумму на реквизиты сайта.