Ocean Cleanup запустив автономне судно-збирач сміття на річках

Збільшення кількості пластику в Світовому океані – складна проблема, яка потребує комплексного підходу і нестандартних технічних рішень. В рамках проекту Ocean Cleanup вже створена і успішно працює установка зі збирання відходів на місці тихоокеанської сміттєвої плями.

Інженери компанії також вирішили налагодити очищення річок від пластикового сміття ще до того, як він потрапить в океан. Для цього було розроблено пристрій Interceptor (Перехоплювач). Дві його пробні версії вже встановлені на азіатських водних артеріях.

ocean-cleanup 2

З 2015 року організація Ocean Cleanup обстежила понад 40 тисяч річок, що впадають в Світовий океан, виявивши, що найбільш забруднені річки протікають по Азіатському континенту. Додаткові дослідження дозволили зробити висновок про те, що лише тисяча річок приносить в океани до 80% пластику. Інженери створювали «Перехоплювач» з таким розрахунком, щоб встановити подібні пристрої на всіх забруднених водних артеріях.

«Перехоплювач» являє собою катамаран з плавучим бар’єром, за допомогою якого пластикове сміття спрямовується до спеціального отвору в корпусі судна. Бар’єр перекриває частину русла, не створюючи перешкод для навігації і переміщення річкових мешканців. Він прикріплюється до дна таким чином, щоб   сміття направлялося до «Перехоплювача». Згодом він потрапляє на конвеєр, який збирає відходи і складає їх в розташовані на борту сміттєві контейнери, оснащені сенсорами. Коли контейнери заповнюються, місцевий оператор по поводженню з відходами отримує сигнал про необхідність вивезення сміття, що нагромадилося.

«Перехоплювач» працює цілодобово завдяки наявності сонячних панелей і літієвих батарей. Пристрій в середньому здатний збирати 50 тонн сміття. При оптимальних умовах цей показник може бути подвоєний.

Ocean Cleanup побудувала вже 4 річкових суден-збирачів сміття: один з них запущений в Джакарті, інший – в Куала-Лумпурі. Стратегія компанії передбачає оснащення цими пристроями 1000 найбільш забруднених річок планети до 2025 року. В рамках її реалізації необхідно налагодити співпрацю з місцевою владою і бізнесом, це допоможе оптимізувати роботу «Перехоплювача» в кожному конкретному випадку.

За словами засновника Ocean Cleanup Бояна Слата, оптимальне вирішення проблеми забруднення океанів пластиком повинно об’єднувати прибирання існуючого сміття та запобігання попадання туди нових відходів. Створені компанією технічні рішення дозволяють працювати в обох напрямках.

Щоб суспільство звернуло увагу на проблему забруднення океанів пластиком, німецька художниця-активістка Ліїн Клаус створила на Балі інсталяцію з 5000 шльопанців. Шльопанці, які художниця використовувала для конструкції збирала вона і її помічники на західному узбережжі Балі.

Джерело: altenergy.in.ua

Редакция приглашает читателей стать партнерами издания, устремленного в будущее. Давайте вместе протаптывать тропинку в светлый мир. Актуальную информацию отправляйте на электронный адрес. Вы также можете помочь нашему изданию, перечислив любую сумму на реквизиты сайта.